Technické řešení Liebherr

Systém pojezdu jeřábu

Rychlostavitelné jeřáby od 34tm mohou být vybaveny pro pojezd na kolejích. Šplhavé jeřáby (obr.) mají pojezd jeřábu s pohonem v kompaktním provedení (úhlová převodovka, elektromotor, brzda a kapalinová spojka). Pojezdová kola jsou tvrzena. Tento pohon zajišťuje měkký rozjezd, plynulé zrychlení a hladké brzdění.

Systém otoče jeřábu

Jeřáby K disponují otočí EDC, která nabízí plynule nastavitelnou rychlost, elektronickou regulaci zatížení od větru a automatické tlumení rozkyvu břemena.

Pohon otoče jeřábu s horní otočí (obr.) obsahuje kroužkový elektromotor, kapalinovou spojku a podle velikosti omezovač otočového momentu a regulaci zatížení větrem. Břemena mohou být dopravována jemně, přesně, a bez kývání.

Systém pohonu zdvihu břemena

Rychlostavitelné jeřáby mají dvoububnový vrátek s třikrát přepólovatelným elektromotorem. Na přání se jeřáby od 34 tm mohou dodávat s s frekvenčním měničem nebo od 45 tm s ovládáním SPS a frekvenčním měničem.

Šplhavé jeřáby zvedají břemena na dvojzávěsu Podle velikosti je k dispozici: dvourychlostní pohon zdvihu s frekvenčním měničem Litronic pro plynulé rychlosti (obr.), jakož i pohony zdvihu se dvou, tří i čtyřrychlostní elektromagnetickou převodovkou.

Systém pohonu pojezdu kočky

Pohon pojezdu kočky rychlostavitelných jeřábů nabízí dvě rychlosti pojezdu kočky. Největší jeřáb K a jeřáby EC mají tři rychlosti. Různé jeřáby K jsou na přání rovněž vybavovány frekvenčním měničem. U jeřábů 45 K a 71 K je měnič dodáván sériově. Šplhavé jeřáby od 112 tm mají systém pojezdu kočky vybaven frekvenčním měničem a tím je zajištěno plynulé nastavení rychlosti pojezdu kočky.

Litronic - chytrý asistent

Pro podporu obsluhy jeřábů a servisních techniků při jejich práci při současném zvýšení manipulační kapacity, spolehlivosti a bezpečnosti je náš systém řízení jeřábů Litronic společnosti Litronic vybaven řadou moderních asistenčních systémů.

Režim jemného polohování Micromove se používá vždy, když je nutné přesně umístit citlivé komponenty. Tato funkce umožňuje obzvláště šetrné umísťování břemen s přesností na milimetry při snížené rychlosti.

Systém omezování provozních vzdáleností umožňuje záměrně se vyhnout oblastem a překážkám, na které by se nemělo převážit břemeno, například železniční tratě, dálnice nebo mateřské školy.

Funkce Load-Plus umožňuje zvýšit nosnost jeřábu pro jednotlivé zdvihy až o 20% - to vše stisknutím tlačítka.

Asistenční systémy

  • režim jemného polohování Micromove
  • systém omezení provozního rozsahu ABB
  • Load-Plus pro zvýšení nosnosti
  • bezpečnostně sledované šplhání
  • level luffing
  • řízení síly větru a tlumení vibrací

LiUP - výtah jeřábníka

Nahoru stiskem tlačítka. Pomocí výtahu jeřábníka LiUP se jeřábník může dostat do kabiny za 2 minuty stisknutím tlačítka. Zvláštností výtahu je jeho vnitřní poloha, která zajišťuje větší bezpečnost a hospodárnost. LiUP může zůstat ve věži pro přepravu a použití s připravenými kolejnicemi. To šetří čas a peníze na montáž a demontáž věžového jeřábu.

SPS ovládání nebo ovládání stykačem

Rychlostavitelné jeřáby 45 K a 56 K mohou být na přání vybaveny SPS ovládáním. Jeřáb 71 K disponuje sériově programovatelným ovládáním.

Všechny jeřáby Litronic disponují sériově SPS ovládáním. Jeřáby EC-B mohou být vybaveny na přání SPS ovládáním. Programovatelné ovládání znamená u jeřábů s horní otočí: decentralizovaně bezpečnostně řízené SPS ovládání.

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace