Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Language versions

English Mapa Webu
pojezd
otoč
pojezd
kočka
Litronic
ovládání

Technické řešení Liebherr

Systém pojezdu jeřábu

Rychlostavitelné jeřáby od 34tm mohou být vybaveny pro pojezd na kolejích. Šplhavé jeřáby (obr.) mají pojezd jeřábu s pohonem v kompaktním provedení (úhlová převodovka, elektromotor, brzda a kapalinová spojka). Pojezdová kola jsou tvrzena. Tento pohon zajišťuje měkký rozjezd, plynulé zrychlení a hladké brzdění.

Systém otoče jeřábu

Jeřáby K disponují otočí EDC, která nabízí plynule nastavitelnou rychlost, elektronickou regulaci zatížení od větru a automatické tlumení rozkyvu břemena.

Pohon otoče jeřábu s horní otočí (obr.) obsahuje kroužkový elektromotor, kapalinovou spojku a podle velikosti omezovač otočového momentu a regulaci zatížení větrem. Břemena mohou být dopravována jemně, přesně, a bez kývání.

Systém pohonu zdvihu břemena

Rychlostavitelné jeřáby mají dvoububnový vrátek s třikrát přepólovatelným elektromotorem. Na přání se jeřáby od 34 tm mohou dodávat s s frekvenčním měničem nebo od 45 tm s ovládáním SPS a frekvenčním měničem.

Šplhavé jeřáby zvedají břemena na dvojzávěsu Podle velikosti je k dispozici: dvourychlostní pohon zdvihu s frekvenčním měničem Litronic pro plynulé rychlosti (obr.), jakož i pohony zdvihu se dvou, tří i čtyřrychlostní elektromagnetickou převodovkou.

Systém pohonu pojezdu kočky

Pohon pojezdu kočky rychlostavitelných jeřábů nabízí dvě rychlosti pojezdu kočky. Největší jeřáb K a jeřáby EC mají tři rychlosti. Různé jeřáby K jsou na přání rovněž vybavovány frekvenčním měničem. U jeřábů 45 K a 71 K je měnič dodáván sériově. Šplhavé jeřáby od 112 tm mají systém pojezdu kočky vybaven frekvenčním měničem a tím je zajištěno plynulé nastavení rychlosti pojezdu kočky.

Litronic - řídící systém jeřábů

Pokrokové je řízení jeřábů pro stavební řady EC, EC-B, EC-H, HC a HC-L. Je sestaveno z více funkčních elektronických dílů jako stavebnice.

Tento systém sestává ze stavebnicových dílů příp. softwarových balíků:

  • elektronický monitorovací systém
  • elektronický systém omezení momentu zatížení
  • elektronický systém omezení pracovního rozsahu
  • elektronický protikolizní systém
  • elektronický systém evidence strojních dat
  • systém vyhodnocení strojních dat
  • systém dálkového přenosu dat

SPS ovládání nebo ovládání stykačem

Rychlostavitelné jeřáby 45 K a 56 K mohou být na přání vybaveny SPS ovládáním. Jeřáb 71 K disponuje sériově programovatelným ovládáním.

Všechny jeřáby Litronic disponují sériově SPS ovládáním. Jeřáby EC-B mohou být vybaveny na přání SPS ovládáním. Programovatelné ovládání znamená u jeřábů s horní otočí: decentralizovaně bezpečnostně řízené SPS ovládání.

KRANIMEX spol. s r.o. Nedokončená 1638 , 198 00 Praha 9-Kyje, tel: +420 224 316 271, e-mail: kranimex@kranimex.cz
Partneři: Pneu levně | Autodíly Brno | Kovovýroba | taxi | odkazy