Jeřáb Liebherr na budově Royal Clock Tower v Mekce

Stavební jeřáb Liebherr 355 HC-L 12/24 Litronic, který jako poslední zůstává na staveništi s výškou háku 618 m, usazoval špici na Royal Clock Tower v Mekce. Instalace zlatého půlměsíce na špičce mrakodrapu je pozitivním důkazem velkého výkonu a kapacity jeřábu Liebherr.

Pozlacený půlměsíc korunuje budovu ve výšce 601 metrů. Montáž srpku měsíce, skládajícího se z pěti částí s hmotností 12 tun a s průměrem 23 metrů, byla extrémně komplikovaným úkolem. Prefabrikované díly byly jednotlivě dopraveny pomocí druhého „luffing“ jeřábu Liebherr na plošinu ve výšce 393 m, kde byly tyto cenné komponenty předmontovány a poté je vyzdvihl jeřáb Liebherr 355 HC-L na vrchol budovy ke zkompletování zlatého půlměsíce.

Za posledních deset let bylo při výstavbě Royal Clock Tower nasazeno více než 30 jeřábů Liebherr z řady HC-L s kapacitou od 160 do 355 t/m. Fasády, včetně horní konstrukce s půlměsícem na špičce, byly dokončeny přesně podle plánu – před začátkem postního měsíce ramadán.

Royal Clock Tower, druhá nejvyšší stavba na světě, stojí v srdci komplexu Abraj Al Bait v Mekce a zahrnuje i prvotřídní hotel rozprostírající se na 76 poschodích. Vrchol budovy je částečně přístupný pěšky a zahrnuje vyhlídkové plošiny ve výšce 558 metrů. V noci, kdy jsou věřící svoláváni na modlitbu, se půlměsíc otevírá a světlomety generují paprsky 10 km do nebe nad svatým místem.

ilustrace  ilustrace
ilustrace

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace