LIEBHERR 81 K – inovace, trendy a efektivnost

Společnost Liebherr Werk Biberach představila na veletrhu Bauma 2010 nový rychlostavitelný jeřáb Liebherr 81 K v kompletně novém vzhledu a s maximální úrovní výkonu. Svým důmyslným technickým a vizuálním řešením určuje jeřáb 81 K ve své třídě nové technologické standardy. Liebherr 81 K je první jeřáb ve své třídě, který pracuje jen s dvou-závěsem hákové kladky, což je absolutně inovační přístup, definující nové výkonnostní standardy na trhu.

SPEED2Lift

Liebherr 81 K je první jeřáb ve své kategorii, který pracuje jen s dvou-závěsem – absolutní inovace pojmenovaná SPEED2LIFT. Pokud jeřáb pracuje jen s dvou-závěsným systémem, nastává úspora času odstraněním potřeby přelanování na vícekladkový systém, který není potřebný. Samozřejmě, že efektivita, optimální nosnosti a rychlost jsou při uvedeném systému zaručeny. 81 K může pracovat s maximální možnou rychlostí a zdvihat maximálně možná břemena, ale také dokáže pracovat s nejvyššími rychlostmi zdvihu, pokud není na háku zavěšeno břemeno.

Vyšší nosnost o 25 %

V porovnání se svým předchůdcem je Liebherr 81 K charakterizován zlepšenými nosnostmi a na konci ramena je nosnost vyšší o 25 %. Přínosem pro uživatele jeřábu je i inovativní vzhled, umístění kabiny se zlepšeným výhledem pro obsluhu, jednoduchá montáž, minimální dopravní náklady a mimořádná variabilita při výškách pod hák či délce výložníku.

Mikrozdvih

Všechny pohonné jednotky jeřábu Liebherr 81 K pracují plynule a to s použitím systému frekvenčních měničů. Zabezpečení optimálního pohybu každého břemene je ovlivněné rozsahem pohybu na ovládacích páčkách kontrolního pultu, korespondujícím s max. možnými rychlostmi. Proto po stlačení tlačítka funkce MICROMOVE se rychlost zdvihu zredukuje o 25 %, takže i nejtěžší břemena mohou být umisťována s absolutní přesností, a to bez uvedení zdvihové brzdy do činnosti.

Inovativní technické řešení

Dalším inovativním řešením jeřábu Liebherr 81 K je poloautomatický systém usazování bloků betonových zátěží uchopovacím mechanizmem a centralizační zařízení ukládání závaží. Samotné betonové bloky je možné alternativně dodat s vyšší konzistenční hustotou betonu a tím redukovat jejich počet, jako i čas při přepravě a manipulaci. Možnost spojení dvou bloků betonových zátěží do celku a manipulace s nimi je další novinkou s 50% úsporou času. Vkládání dalších věžových dílů při požadavku na zvýšení výšky jeřábu je prováděné pomocí speciálních úchytů bez kontaktu věžových dílů se zemí.

Liebherr 81 K představuje další významný krok společnosti Liebherr při určování trendů v jeřábové technice, směřující k efektivitě, spolehlivosti a posouvání technických hranic.

Technické parametry jeřábu Liebherr 81 K:

Norma: EN 14439
Max. výška: 40,4 m
Max. nosnost: 6.000 kg
Max. vyložení: 45,0 m
Nosnost na max. vyložení: 1.400 kg

ilustrace ilustrace

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace