Jeřáby Liebherr na podiu největší OPEN-AIR opery

Dva věžové jeřáby Liebherr hrají hlavní roli v produkci opery AIDA v městě Bregenz na hladině rakouského Lakeside Theatre. Divadlo disponuje největším open air jevištěm opery, plave na hladině Lake Constance a v sezóně 2010 nabízí představení opery Aida.

Jeřáby Liebherr 550 EC-H40 FR.tronic a Liebherr 280 EC-H12 Litronic se aktivně zúčastňují představení opery zdvíháním částí jeviště vážících až 12 tun, kde kromě této činnosti je i samotná konstrukce jeřábů integrována jako součást jeviště a hry. Profil věžové části a výložníku vytvářejí velký rám nad samotným pódiem, kde osvětlená profilovaná konstrukce vytváří mřížkovanou strukturu stínu a to jako součást uměleckého prvku opery.

Při samotném představení opery Aida má každý jeřáb za úkol zdvihnout polovinu obrovské masky a jako tandem ji ve výšce spojit do jedné gigantické vznášející se masky. Tato náročná operace vyžaduje maximální preciznost, přesnost a nároky na obsluhu. Bezstupňové frekvenční jednotky pohonu a ABB systémy omezení pohybu břemene v určité zóně ulehčují tuto náročnou úlohu a pomáhají zvládnout tento složitý manévr. Přesné řízení, absolutní spolehlivost a bezpečnost jsou neodmyslitelné pro víc jak 60 představení. Obsluha jeřábů byla pro tento účel speciálně proškolená společností Liebherr a je v plné míře připravena splnit náročné manévry.

Oba jeřáby jsou postaveny vedle jeviště na vodní hladině pomocí dřevěných pilotů zapuštěných do dna jezera. Stacionární podvozky jeřábů jsou položeny přímo na pilotech. Liebherr 550 EC-H40 FR.tronic je postavený na stacionárním podvozku o rozměrech 10 x 10 m s výškou pod hák 59,5 m, maximálním vyložením 54,5 m a maximální nosností 40 tun. Liebherr 280 EC-H12 Litronic stojí na podvozku o rozměrech 6 x 6 m, disponuje výškou pod hák 39,4 m, operační rádius je 28,5 m s maximální nosností 12 tun.

Zmíněné jeřáby nejsou první, které byly použity při představení na hladině jezera u Bregenz. Při stavbě pozadí a kulis je od roku 2000 v permanenci rychlostavitelný jeřáb 71 K, který je umístěný na pontonu o rozměrech 15 x 13 m.

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace