Jeřáby Liebherr při stavbě 130 m vysokého pilíře

Do stavby 130 m vysokého pilíře pro nový most přes Rýn ve Weselu byly nedávno zapojeny také dva jeřáby Liebherr různých konstrukčních typů. V koncové fázi zřízení pilíře byl stacionární věžový otočný jeřáb 280 EC H 16 Litronic podporován při zvedacích pracích mobilním jeřábem LG 1750 s mřížovým stožárem.

Pro stavbu pilíře byl namontován věžový otočný jeřáb Liebherr 280 EC H 16 Litronic, který nabízí maximální dosah 70 m. Tento věžový otočný jeřáb, namontovaný na základových kotvách a věžovém systému 500 HC, dosahuje maximální výšky háku 142,4 m. Vzhledem k rozměrům věžového systému 500 HC lze této mimořádné výšky háku dosahovat jen s jedním ukotvením na pilíře. S maximální nosností 3100 kg na špičce výložníku dosáhl jeřáb vysokého výkonu překládky, a to i při zvedání nejtěžších částí bednění a při betonážních pracích.

Jeřáb 280 EC H 16 Litronic se v průběhu stavby pilíře ze železobetonu vyšplhal nejdřív do výšky 90 metrů. Potom přiložil pojízdný jeřáb s mřížovým stožárem typu Liebherr LG 1750 šest mohutných, 15 m vysokých a 75 tun těžkých ocelových bloků a pilíř tak vyrostl o dalších 45 m.

Podstatně dříve, než bylo plánováno, vyřídil jeřáb LG 1750 za něco víc než jeden den svůj úkol poté, co byla na zdaleka viditelný mostní pilíř namontována všechna ocelová jádra. Podobně svižně proběhla předtím stavba autojeřábu. Po pouhém jednom a půl dnu montáže byl jeřáb s 56 m hlavním stožárem a 70 m špičkou připravený k práci. Vzhledem k velkým rozměrům opěrné základny LG 1750 (16 x 16 m) a použitému prodloužení točny, které zvětšuje poloměr protizávaží o 2,65 m, bylo pro stabilizaci stožáru zapotřebí pouhých 150 tun závaží.

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace