Montáž věžového otočného jeřábu helikoptérou ve Švýcarsku

Před krátkým časem byl na švýcarském Piz Corvatsch namontován pomocí helikoptéry otočný věžový jeřáb Liebherr typu 30 LC ve výšce přes 3300 m. Jeřáb se používá při sanačních a přestavbových pracích na horské stanici dráhy Corvatsch postavené před 44 lety.

Jeřáb 30 LC byl pro své použití namontován na pojízdném podvozku s rozchodem 3 m na kolejnicovém zařízení a základně věže o výšce 12 m. Jeřáb dosahuje na tomto staveništi výšky háku 11,20 m a dosahu 24,70 m. Pro zajištění stability byl jeřáb 30 LC ukotven tak, aby vydržel nárazy větru do rychlosti až 200 km/h.

Při montáži byla použita těžkotonážní helikoptéra typu K Max, která dokáže uzvednout břemena o hmotnosti až 2700 kg a klidně a bezpečně je přepravit na místo určení. Protože jednotlivé konstrukční skupiny jeřábu 30 LC váží nejvýš 1700 kg, hodí se tento stroj ideálně pro podobné speciální montáže.

Díky preciznímu logistickému plánování týmu a vynikající práci pilotů mohla být kompletní montáž věžového otočného jeřábu Liebherr 30 LC dokončena během pouhých čtyř hodin. Pro přivezení všech jednotlivých součástí včetně protizávaží bylo zapotřebí celkem 28 letů. Pět letů helikoptéry muselo být realizováno až z údolní stanice, protože nebylo možné převézt součásti do prostřední stanice po dráze.

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace