Gigantický věžový otočný jeřáb Liebherr byl uveden do provozu v jihokorejské loděnici

Před několika týdny byl u Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. Ltd. v Jižní Koreji uveden do provozu největší kdy u firmy Liebherr vyrobený věžový otočný jeřáb. Jeřáb 4000 HC 70 má k dispozici zátěžový moment 4000 tm a je využíván k přemísťování částí lodí o hmotnosti až 70 tun.

Bez zátěže činí hmotnost gigantického jeřábu vyvinutého a vyrobeného v závodě Liebherr Biberach GmbH pozoruhodných 700 tun. Když je 4000 HC 70 kompletně vyvážen, vyšplhá se ručička vah dokonce na 965 tun, což odpovídá cca 650 osobním automobilům střední třídy.

Maximální břemeno jeřábu je 70 tun. Při dosahu jeřábu 80,0 m je ještě schopný zvedat 41 tun. Všechny pohony jeřábu jsou řízeny pomocí měničů kmitočtu a pracují naprosto plynule. Třístupňové zvedací ústrojí s měničem kmitočtu má pozoruhodný výkon 230 kW.

Jeřáb je namontován na pojízdném portálu s výškou průjezdu 9,90 m a vzdáleností podpor 12 × 12 m. Naprosto hladký a plynulý pojezd na jeřábové dráze o délce 720 m zajišťuje celkem 28 pohonů, každý o výkonu 5,5 kW, při maximální rychlosti 40 m/min.

Jeřáb 4000 HC 70 nebyl pouze technickou, ale i logistickou výzvou. Jednotlivé části byly dopraveny lodí do Koreje ve 33 kontejnerech a 19 jednotkách colli. Pro montáž u firmy Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. Ltd. v Koreji bylo naplánováno 12 týdnů. Díky dobré přípravě v Biberachu a nasazení až čtyř servisních techniků od Liebherra jakož i deseti korejských odborníků byl jeřáb 4000 HC 70 kompletně namontován již za sedm týdnů a připraven k použití.

Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. Ltd. má nyní k dispozici dva velké jeřáby od firmy Liebherr. V roce 2005 jsme loděnici již dodali věžový otočný jeřáb se zátěžovým momentem 3.150 tm.

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním formuláře uděluji svůj výslovný souhlas k tomu, aby obchodní společnost KRANIMEX spol. s r.o., IČ: 48116882, se sídlem Nedokončená 1638, 198 00 Praha 9 - Kyje, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16905, jakožto správce osobních údajů dle příslušných právních předpisů (dále jen „správce“) zpracovávala, uchovávala, shromažďovala a nakládala (dále jen „zpracování osobních údajů“) za účelem marketingového využití tyto mé osobní údaje: jméno, příjmení, telefonní kontakt, e-mail, údaje o komunikaci se mnou a veškeré další osobní údaje mnou poskytnuté. Tento souhlas uděluji na dobu neurčitou a jsem si vědom(a) toho, že jej mohu kdykoliv odvolat; požadovat po shora uvedeném správci informaci, jaké mé osobní údaje jsou jím zpracovávány; požadovat vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů; vyžádat si přístup ke zpracovaným osobním údajům; požadovat opravu nebo aktualizaci zpracovaných osobních údajů; požadovat výmaz zpracovaných osobních údajů, uplatňovat námitky proti zpracování osobních údajů a dále v případě pochybností o dodržování povinností souvisejících se zpracováním osobních údajů se obrátit na správce nebo na Úřad pro ochranu osobních údajů. Nad rámec výše uvedeného souhlasím i s tím, že zpracováním může zpracovatel pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace